Manželstvo?

Autor: Václav Papež | 11.1.2015 o 11:20 | (upravené 11.1.2015 o 11:31) Karma článku: 5,02 | Prečítané:  1363x

Viem, že už asi všetci máme unavené biohľadáčiky z ustavičných diskusií o tradičnej rodine a funkciách manželstva. Ja na to pôjdem troška inak. Vyjasním, prípadne Vám vytmavím tému manželstva z iného hľadiska. Povieme si, prečo vnímam tento „problém“ viac ako vec jazyka, než vec morálky.

Poďme úplne pomaličky. Máme tu dva malé (vlastne dosť veľké) svetíky. Reálny vesmír a jeho vnímanie v pojmoch. Inak povedané, sú tu veci a slová ktoré k nim ukladáme. Myslíme si, že tieto dve roviny majú niečo spoločné. Nuž uznávam, predmety okolo nás je dobre nejak nazvať a s niekym sa dohodnúť na tom, že to tak nazveme viacerí, aby sme si rozumeli. Teraz však ide o to, či tieto názvy majú zásadný vplyv na veci ku ktorým sa vzťahujú.

 

Uveďme si príklad tradične vnímaného manželského zväzku muža a ženy. Bol raz kedysi dávno jeden muž a ten v dobrej viere, že vidí ženu a že je krajšia ako on sám, pohladkal ju a mali spolu sex. Nevedno, pod akým stromom to bolo alebo v akej nore, jedno je však isté, nebol pri tom kňaz ani matrika.

 

Máme modelovú situáciu. Aby sme boli exaktní, vynásobíme ju číslom sto, nech máme čo pozorovať. Máme tu teda sto manželských párov, čiže dvesto mužov i žien spojených zmluvným sexuálnym putom. Teraz si predvedieme, aký vplyv bude mať zmena definície manželstva na vyššie opísané dvojice. Pokiaľ bolo doteraz manželstvo spolužitím muža a ženy, upravíme ho a pridáme dodatok. Môžu v ňom figurovať ľudia s rovnakým pohlavím, prípadne ťažko určiteľným (nehovorím o malom penise ale o kombinácii penisu a vagíny). Z veľmi nejasných štatistík vyplýva, že sú na Slovensku asi 3 percentá homosexuálov. Takže si toto číslo dovoľujem použiť.

 

Milí veľavážení, pozorujme! Po zmene definície manželstva sa na pozorovanej vzorke začali v šiestich prípadoch diať zvláštne veci. Dvom ženám sa začali zmenšovať prsia a z klitorisu sa im postupne vytváral penis. Najskôr to ich manželia brali s humorom a tešili sa, že sa môžu hrať s dvomi vecami naraz, keď však ženám hrubol hlas a a na hrudi sa objavovalo ochlpenie, jeden z mužov sa úplne zdržiaval v oblasti intímneho života. Keď manželkám odišli spolu s poslednou menštruáciou aj ženské pohlavné orgány, stratil sa záujem mužov o intimitu v oboch prípadoch. Jeden z nich si však novo vzniknutú situáciu pochvaľoval, pribudol mu totiž kamarát, s ktorým môže chodiť na pivo.

 

Podobná, ale opačná situácia vznikla v ďalších dvoch prípadoch. Dvom mužom sa začal scvrkávať penis, až sa z neho vyvinul klitoris a po istom čase sme mohli badať príznaky menštruácie. Ich manželkám to zozačiatku nevadilo, manželia boli zrazu citlivejší, pozornejší... Trošku ich však mrzelo, že sa títo chlapi začali častejšie hrať sami so sebou a zamykali sa kde to len šlo. Vo chvíli, keď už mali plne vyvinuté prsné žľazy, prestali tieto páry intímne žiť, už sa venovali len spoločným nákupom kozmetiky a topánok.

 

Jeden pár nás však milo prekvapil. Hoci sa postupom času manželka zmenila na manžela, druhý manžel to ocenil a zistil, že mu to vlastne vôbec nevadí, dokonca sa mu zdalo, že bývalá manželka je ešte krajší ako predtým.

 

Nuž čo, priatelia, má zmena definície vplyv na veci okolo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?