Žutie a žitie

Autor: Václav Papež | 3.2.2011 o 21:34 | (upravené 5.2.2011 o 10:25) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  589x

Som, existujem, žijem, bez ohľadu na môj názor. Mám zakorenené sklony na prežitie, žujem a vyhýbam sa predčasnému ukončeniu života. A aby toho nebolo málo, vylučujem, nech je prečo žuť. Nielej ja, aj ďaľších 7 mld ľudí. Niektorí vylučujú menej, iní viac, v závislosti od frekvencie žutia. Ale pozor, na zemi existujú aj také organizmy, ktoré sa dajú žuť alebo dopomáhajú k žutiu. Nazývame ich užitocnými. Tie, ktoré nežujeme, alebo žujú nás, sú zväčša neužitočné, pre svet nepotrebné.

 

 

Skúste si teraz predstaviť, že naraz všetci prestanú žuť...Zostávjajú nám asi dva mesiace na rozmýšlanie o dôvode žutia. Predpokladajme, že odhalíme smer nášho žutia, takzvané žitie. Vieme prečo žujeme.

 

Ale prečo žijeme? Obávam sa, že podľa predchádzajúcej schémy s dočasným nežutím by sme dočasné nežitie neprežili. Tí ktorí žiť prestali, akosi nechcú naznačiť prečo žili a na čo pri prestávke v žití a žutí prišli. A tak sa ľudia delia na niekoľko základných skupín, ktoré sú "absolútne pravdivé" a majú sem tam nejaký spoločný znak, či už v žití, alebo v žutí. Niektorí majú kandidáta pre poznanie, čo skúsil nežiť a následne zistil, o čom je žutie a žitie. Iní našli metódy, pri ktorých nám je tak nijak, že je jedno, či žujeme a žijeme, alebo nežujeme a nežijeme.

 

Na základe pomeru žutia a žitia sú ľudia delení do troch základných skupín:

a/ tí, čo viac žujú, než žijú→ zväčša nehľadajú prečo žijú, zomierajú na prežutie

b/ tí, co viac žijú, než žujú→ často sa zamýšľajú nad žitím, veľa krát by chceli žiť pre žutie, ale okolnosti spôsobujú predčasné úmrtia na nežutie

c/ tí, čo majú vcelku vyrovnané žutie a žitie→ niekedy levitujú medi žitím a žutím, spravidla existujú najdlhšie, niekedy zomrú aj na starobu

 

Odvážne sa radím k tretej skupine, celý život pravdepodobne prebrodím po sínusoide žutia a žitia. Ešte tak dotvoriť rozhodnutie, či doexistujem viac nažitý než nažutý, alebo naopak.

 

Žujte/ žite v zdraví!

Váš Spoluľuď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?