Žutie a žitie

Autor: Václav Papež | 3.2.2011 o 21:34 | (upravené 5.2.2011 o 10:25) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  585x

Som, existujem, žijem, bez ohľadu na môj názor. Mám zakorenené sklony na prežitie, žujem a vyhýbam sa predčasnému ukončeniu života. A aby toho nebolo málo, vylučujem, nech je prečo žuť. Nielej ja, aj ďaľších 7 mld ľudí. Niektorí vylučujú menej, iní viac, v závislosti od frekvencie žutia. Ale pozor, na zemi existujú aj také organizmy, ktoré sa dajú žuť alebo dopomáhajú k žutiu. Nazývame ich užitocnými. Tie, ktoré nežujeme, alebo žujú nás, sú zväčša neužitočné, pre svet nepotrebné.

 

 

Skúste si teraz predstaviť, že naraz všetci prestanú žuť...Zostávjajú nám asi dva mesiace na rozmýšlanie o dôvode žutia. Predpokladajme, že odhalíme smer nášho žutia, takzvané žitie. Vieme prečo žujeme.

 

Ale prečo žijeme? Obávam sa, že podľa predchádzajúcej schémy s dočasným nežutím by sme dočasné nežitie neprežili. Tí ktorí žiť prestali, akosi nechcú naznačiť prečo žili a na čo pri prestávke v žití a žutí prišli. A tak sa ľudia delia na niekoľko základných skupín, ktoré sú "absolútne pravdivé" a majú sem tam nejaký spoločný znak, či už v žití, alebo v žutí. Niektorí majú kandidáta pre poznanie, čo skúsil nežiť a následne zistil, o čom je žutie a žitie. Iní našli metódy, pri ktorých nám je tak nijak, že je jedno, či žujeme a žijeme, alebo nežujeme a nežijeme.

 

Na základe pomeru žutia a žitia sú ľudia delení do troch základných skupín:

a/ tí, čo viac žujú, než žijú→ zväčša nehľadajú prečo žijú, zomierajú na prežutie

b/ tí, co viac žijú, než žujú→ často sa zamýšľajú nad žitím, veľa krát by chceli žiť pre žutie, ale okolnosti spôsobujú predčasné úmrtia na nežutie

c/ tí, čo majú vcelku vyrovnané žutie a žitie→ niekedy levitujú medi žitím a žutím, spravidla existujú najdlhšie, niekedy zomrú aj na starobu

 

Odvážne sa radím k tretej skupine, celý život pravdepodobne prebrodím po sínusoide žutia a žitia. Ešte tak dotvoriť rozhodnutie, či doexistujem viac nažitý než nažutý, alebo naopak.

 

Žujte/ žite v zdraví!

Váš Spoluľuď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

OĽaNO nie je iba Matovič, hovorí jeho líder. Uvažuje, že sa stiahne z politiky

Líder OĽaNO Igor Matovič pre SME hovorí, že sa mu stalo niečo závažné.

KOMENTÁRE

(Ne)obyčajný človek Igor Matovič

Lídra Obyčajných ľudí šikanuje koalícia, no sám zo seba robí ľahký terč.

KOMENTÁRE

Ako sa žije v kraji, kde bane miznú

Vnímajú ich ako náletové buriny, ktoré sa uchytili v pustnúcom kraji.


Už ste čítali?